Projekty domów z garażem w bryle – na to uważaj!

projekty domów z garażem

Dom z połączonym z nim garażem to niezwykle wygodne rozwiązanie, o którym marzy wielu kierowców, a pragnienie to nasila się w wielu osobach szczególnie w zimowe poranki. Nie jest to jednak koncepcja pozbawiona słabych punktów. Dowiedz się, na co zwracać uwagę wybierając projekt domu z garażem, aby nie żałować swojej decyzji.

Komfort przede wszystkim – garaż w bryle budynku

Zwolennicy umieszczania garażu w bryle budynku zgodnie podają ten sam argument – wygoda. Rozwiązanie to gwarantuje przede wszystkim:

  • komfortowe wyjazdy do pracy czy wnoszenie zakupów do domu podczas każdych warunków atmosferycznych,
  • oszczędność miejsca na działce, co umożliwia wygodniejsze i bardziej funkcjonalne jej wykorzystanie,
  • większą estetykę w porównaniu do garażu wolnostojącego,
  • powstanie dodatkowego pomieszczenia nad garażem w domu z poddaszem użytkowym,
  • oszczędność związaną z podatkiem od nieruchomości oraz, często, niższymi kosztami budowy.

Na co uważać, wybierając projekt domu z garażem?

Garaż w bryle budynku musi spełniać pewne warunki, aby jego użytkowanie było komfortowe i bezpieczne. Przeglądając projekty domów z garażem w biurze architektonicznym, zwracaj więc uwagę na to czy:

  • zaprojektowano pomieszczenie gospodarcze łączące garaż z częścią mieszkalną – zapobiegnie to przedostawaniu się do domu nieprzyjemnych zapachów i spalin,
  • zaprojektowano odpowiednią wentylację zarówno w garażu, jak i wspomnianym wyżej pomieszczeniu gospodarczym,
  • zaprojektowany garaż jest wystarczająco duży, aby nie tylko pomieścić samochód (lub samochody), ale też pełnić funkcję składzika lub pomieszczenia gospodarczego, w którym zmieszczą się narzędzia, rower czy kosiarka.

Warto pamiętać również o tym, że większość włamań do domów odbywa się przez garaż. Obowiązkowo należy zadbać więc o zastosowanie antywłamaniowych drzwi garażowych i żaluzji w oknach.

Garaż wolnostojący będzie zaś dobrym rozwiązaniem szczególnie dla osób, którym zależy na stopniowym rozłożeniu w czasie kosztów budowy, można go bowiem postawić już po ukończeniu domu.