Na jaki nowoczesny dom się zdecydować?

Nowoczesne budynki potrafią zachwycać swoim wyglądem, funkcjonalnością i ekonomicznością. Wybór projektów jest naprawdę ogromny – jeden ładniejszy od drugiego. Warto poświęcić trochę czasu na znalezienie tego idealnego, w zależności od tego czy zależy nam przede wszystkim na oszczędnościach, wygodzie, ekologii, elegancji czy na spokojnym użytkowaniu.

Jakie mamy do wyboru projekty domów nowoczesnych?

Domy nowoczesne ( https://www.domywstylu.pl/domy-nowoczesne/ ) dostępne są w wielu wariantach. Bogactwo i różnorodność ofert sprawia, że każdy jest w stanie znaleźć dom swoich marzeń – zgodny z indywidualnymi potrzebami, oczekiwaniami, preferencjami i możliwościami finansowymi. Pośród domów nowoczesnych do wyboru mamy:

• Domy parterowe
• Domy szkieletowe i kanadyjskie
• Domy modułowe
• Inteligentne domy.

W przypadku domów parterowych nie trzeba sięgać po wiele rozwiązań konstrukcyjnych ze względu na brak dodatkowych pięter. Przekłada się to na oszczędności zarówno na etapie projektowania, jak i budowania. Można zdecydować się na dom z użytkowym poddaszem czy na projekt z dodatkowym pomieszczeniem domowym, które będzie pełniło rolę strychu. Płaski dach można zagospodarować na wiele sposobów. Może posłużyć jako duży balkon, taras czy jako ogród. Domy parterowe są oszczędne przy eksploatacji i bez problemu można zamontować na nich instalacje fotowoltaiczne. Jest to rozwiązanie dla osób stawiających na minimalizm, styl i ekonomiczność.

A może dom nowoczesny: szkieletowy/kanadyjski lub modułowy?

Domy szkieletowe wznoszone są na specjalnych szkieletach drewnianych, a ich budowa możliwa sjest przez cały rok. Mokre prace kończone są wraz z wylaniem fundamentu. Na ich korzyść przemawia duża energooszczędność. Z kolei domy modułowe, jak sama nazwa na to wskazuje, układane są z gotowych już modułów w postaci wcześniej przegotowanych prefabrykatów. Powstają one na zamówienie w fabryce, po czym przywożone są na plac budowy i tam montowane do podłoża w specjalny sposób. Buduje się je bardzo szybko. To rozwiązanie pozwala na szybkie postawienie własnego domu, trwałego i o stabilnej konstrukcji, który posłuży przez długie lata. Można liczyć także na relatywnie niskie koszty i możliwość przemieszczania takiej modułowej nieruchomości.